Školní výlet žáků 6. třídy do Zoo Olomouc

Posted By on 28.6.2021

Ve čtvrtek 24. 6. 2021 se šesťáci vydali do nedaleké Olomouce, aby si společně užili závěr školního roku v zoologické zahradě na Svatém Kopečku.

Na Svatý Kopeček jsme dorazili autobusem před devátou hodinou. Společně s ostatními školami jsme ještě chvilku čekali, než se zoo přesně v devět hodin otevře. Všichni jsme netrpělivě sledovali bránu a těšili se, až se zvedne, my budeme vpuštěni do areálu a konečně se budeme moci vrhnout na žirafy, vlky, pandy a na spoustu dalších zvířat, která se v olomoucké zoo nachází. Bohužel jsme však nemohli navštívit vnitřní pavilony, protože ty v souvislosti s opatřeními zůstávají stále uzavřené. Většinu obyvatel zoo jsme však měli možnost vidět ve venkovních výbězích. Nejvíce nás ale stejně bavila ta zvířata, která jsme si mohli prohlédnout co nejvíc zblízka. A nejen prohlédnout, ale dokonce si je i pohladit nebo se s nimi „pomazlit“. To vše se nám splnilo ve výběhu mezi kozami, které jsme navíc měli možnost i nakrmit. Volně přístupný je v olomoucké zoo také výběh klokanů, přes který se dá projít po chodníku. Bylo ale opravdu velké horko, takže klokani odpočívali vleže ve stínu stromů.

Kromě toho jsme se také vyřádili v lanovém centru Lanáček, které je součástí areálu zoo. Překonali jsme spoustu překážek a nakonec jsme se svezli na tobogánu a na lanovce. Výlet jsme zakončili nákupem suvenýrů a dárečků pro sourozence a rodiče, někteří si také koupili něco dobrého k obědu a cestou na autobus jsme se ještě stihli osvěžit dobrou točenou zmrzlinou a ledovou tříští.

Výlet se velmi vydařil a moc se těšíme, až spolu zase někam pojedeme.

Mgr. Veronika Smejkalová

Ohlasy žáků:

Školní výlet byl fajn, nejlepší byli vlci. Mám v mobilu asi sto fotek vlků. Taky byly fajn suvenýry. (Vendula Polzerová)

Jak jsme vstoupili do zoo, hned jsem si řekl, že jsem tu sice byl asi už 3x, ale aspoň tu mám teď kamarády. Byl jsem zklamaný, že vnitřní pavilony byly zavřené. Nakonec jsme měli volný čas, abychom si koupili něco na jídlo nebo nějaké suvenýry. Já jsem si koupil hamburger. Byl obrovský, takže jsem měl výborný oběd. Výlet byl perfektní! (Nikolas Špinka)

Na výletě se mi velmi líbilo, když jsme mohli jít do výběhu s kozami a králíky. Taky jsme si je mohli fotit a krmili jsme je. Nelíbilo se mi, že chyběla některá zvířata (kvůli zavřeným pavilonům). (David Dostál)

Školní výlet byl super a moc jsem si to užila. Akorát bylo vedro. Moc se mi líbilo i lanové centrum Lanáček. Ze zvířat se mi nejvíce líbily žirafy a zebry. (Julie Dočkalová)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *