Sláva, nazdar výletu!

Posted By on 11.6.2019

Melodie této známé písničky se rozléhala autobusem při návratu žáků prvních tříd z výletu.
Ve čtvrtek 6. 6. většina prváčků přišla do školy dříve, než obvykle. Zřejmě se nemohli dočkat školního výletu do Teplic nad Bečvou. Jízda  autobusem uběhla rychle a bez cestovních problémů. Po příjezdu se děti vydaly prozkoumat Hranickou propast. Cestou si prohlédly informační tabule a seznámily se se zvířátky a rostlinami zdejší přírody. Nejvíce je zaujalo povídání o hloubce propasti a jejím prozkoumávání. Propast si také zblízka prohlédly. Po svačince se výletníci pokochali výhledem na krásné okolí. Poté sestoupili do lázní v Teplicích, kde je čekala prohlídka Zbrašovských aragonitových jeskyní. Paní průvodkyně poutavým vyprávěním o permonících a vílách vyvolala u dětí tak velké nadšení, že mnozí z nich skřítky i víly opravdu viděli. Pohladily si Antoníčka a pošeptaly mu své tajné přání, které se prý do roka a do dne splní. V pravé poledne děti poobědvaly vydatnou svačinku a osvěžily se chladnou kyselkou. Pak  nastala dlouho očekáváná chvíle nakupování. Na kolonádě malí výletníci vzali útokem oba obchody. Do autobusu nastoupili všichni unavení, ale spokojení s krásným výletem.

Marta Kosíková, Marie Vérostová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *