Soutěž Naší přírodou

Posted By on 12.3.2019

V úterý 26. 2. 2019 se konalo okresní kolo soutěže Naší přírodou s ekologickou tématikou. Žáci soutěžili ve dvou kategoriích – mladší (žáci 6. a 7. ročníku) a starší (žáci 8. a 9. ročníku). V každé kategorii soutěžily čtyřčlenné týmy, přičemž každému jednotlivci byl přidělen jeden ze čtyř ekosystémů. Žáci ZŠ a MŠ Troubky obsadili krásná 1. – 3. místa.

Kategorie mladší žáci:

  • Ekosystém les: Zbyněk Hradil (3. místo)
  • Ekosystém vodní prostředí: Adéla Sklenářová (1. místo)
  • Ekosystém luk, polí a pastvin: Marie Burianová (3. místo)
  • Ekosystém lidská sídliště: Nikol Ambrožová (3. místo)

Kategorie starší žáci:

  • Ekosystém les: Martina Skopalová (3. místo)
  • Ekosystém vodní prostředí: Kateřina Dohnalová (4. místo)
  • Ekosystém luk, polí a pastvin: Daniela Lužná (3. místo)
  • Ekosystém lidská sídliště: Barbora Rösslerová (2. místo)

Všem zúčastněným žákům děkuji za úspěšnou reprezentaci naší školy a Adélce Sklenářové přeji mnoho úspěchů v dalším kole.

Kateřina Gažová

 

Z reakcí soutěžících žáků:

Soutěž Naší přírodou se mi celkem líbila. Nejvíce se mi ale líbilo akvárium s jesetery, které stálo u vchodových dveří v Biosu. (Marie Burianová, 7. třída)

26. února jsme jeli s paní učitelkou Gažovou na přírodopisnou soutěž Naší přírodou. Když jsme tam přijeli, pobavil mě jeden kluk, který, když nás viděl, řekl: „Hej, ti vypadají ještě chytřeji.“ Jinak soutěž byla moc fajn a domů jsme dovezli krásná místa. Soutěžní otázky byly některé dost těžké, ale nakonec jsme to zvládli. Nejlépe se umístila Áďa Sklenářová, která postupuje do krajského kola. Užili jsme si krásné dopoledne. (Daniela Lužná, 9. třída)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *