Světový den Ekoškol jsme oslavili ve sférickém kině

Posted By on 21.11.2022

Ekoškoly na celém světě si připomínají Světový den Ekoškol 11. listopadu. Na naší škole jsme si jej připomněli promítáním filmů  s přírodovědnými a environmentálními tématy ve sférickém kině. Na sférické kino jsme se těšili již před dvěma lety, ale protože jsme měli distanční výuku, promítání jsme museli odložit. Pro mladší kamarády to tak byla první zkušenost se sférickým kinem, kdy jsme si vlezli do obřího kopulovitého stanu, lehli si a celý film o přírodě, vesmíru nebo s jiným podobným tématem sledovali, jako když se díváte v noci na osvětlenou oblohu.

Ve filmech zaznělo spoustu zajímavostí. Například, že kosmonauti před vzlétnutím do vesmíru nejprve trénují stav beztíže ve skafandru ve vodě nebo že než vzlétnou do vesmíru, zažívají podobný stav, jako by se asi osm minut točili na kolotoči, nebo také že ve vesmíru může být až -400 °C, proto bychom tam bez skafandru zmrzli, a spoustu dalších zajímavostí. Z kina jsme vyšli zase o něco chytřejší a jsme rádi, že jsme si promítání v netradičním sférickém kině mohli zase po dlouhé době vyzkoušet.

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *