Tematický zájezd do Vídně

Posted By on 10.5.2018

V dubnu a na počátku května si někteří osmáci a deváťáci zpestřili výuku jednodenním zájezdem do Vídně. Podtitul zmíněného zájezdu  zněl „Habsburská Vídeň s návštěvou Prátru“, a tak se všichni těšili, že se nejen dozví  něco zajímavého z historie, ale také že si zařádí na atrakcích v zábavním parku Práter.

První dopolední zastávka byla u letního sídla Habsburků – u Schönbrunnu. Všechny oslovila nádherná architektura tohoto zámku. Prošli se jarně rozkvetlým zámeckým parkem  až na vršek kolonády Gloriette, odkud byl nádherný výhled nejen na park, ale i na střed Vídně a okolní krajinu.

Druhé zastavení už bylo v centru Vídně poblíž náměstí, kde se nacházela majestátní socha významné habsburské panovnice Marie Terezie. Pak si všichni prohlédli hlavní sídlo Habsburků – císařský palác Hofburg, kde se mimo jiné nachází slavná vídeňská jezdecká škola, nahlédli do pozůstatků římského opevnění a hlavní ulicí Uhelný trh prošli k velkolepé  katedrále sv. Štěpána. Velmi zajímavý výklad průvodce P. Kočího slyšeli u sochy známé císařovny Alžběty Bavorské, přezdívané „Sisi“ v Lidových sadech. Její pozoruhodný život a některé pikantnosti z jejího života určitě všem utkvěly v paměti. Druhé zastavení pak žáci ukončili u budovy vídeňského parlamentu.

Třetí nezapomenutelnou zastávkou byla návštěva zábavního parku Prater, ve kterém někteří kromě dvacetiminutové projížďky na legendárním vídeňském kole zažili přímo adrenalinové chvilky na místních, až hrůzu budících, atrakcích. Tímto příjemně strávený pobyt  ve Vídni skončil a  po tříhodinové cestě autobusem se  všichni vrátili pohodově a příjemně naladěni domů.

Jitka Lehká

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *