Tradice školních florbalových turnajů byla obnovena

Posted By on 29.6.2022

Po tříleté „covidové“ přestávce proběhl ve sportovní hale TJ Sokol Troubky 4. ročník florbalových turnajů žáků základních škol „O POHÁR STAROSTY OBCE TROUBKY“. V úterý 14. 06. 2022 patřila palubovka žákům II. stupně. V netradičním červnovém termínu se turnaj odehrál za účasti 4 družstev: ZŠ Troubky, ZŠ Kojetín, ZŠ Klenovice a ZŠ Horní Moštěnice. Turnaj proběhl v přátelské atmosféře, bez zranění a velkého množství faulů. Bez zaváhání prošlo celým turnajem družstvo naší základní školy, a putovní pohár tak zůstává doma!

O úspěch se zasloužili tito žáci:

Jakub Hořín, Pavel Hořín, Jakub Hruška, Zbyněk Hradil, Tomáš Petrovský (9. třída), Lukáš Ministr, Miroslav Stoklásek, Vojtěch Zatloukal, Kryštof Mauks (8.A třída), Martin Macháček, Daniel Janča a Miroslav Štolc
(8.B třída).

Výsledky:

ZŠ Troubky –ZŠ Kojetín

3:1 (2x Tomáš Petrovský, Martin Macháček)

 

ZŠ Troubky – ZŠ Horní Moštěnice

8:2 (2x Tomáš Petrovský, 2x Jakub Hořín, Vojtěch Zatloukal, Lukáš Ministr, Pavel Hořín, Martin Macháček)

 

ZŠ Troubky – ZŠ Klenovice

3:1 (2x Tomáš Petrovský, Lukáš Ministr)

Výsledky turnaje:

  1. ZŠ Troubky
  2. ZŠ Horní Moštěnice
  3. ZŠ Klenovice
  4. ZŠ Kojetín, nám. Míru

 

Horní řada: Zbyněk Hradil, Jakub Hruška, Pavel Hořín, Miroslav Štolc, Daniel Janča, Kryštof Mauks, Martin Macháček

Spodní řada: Vojtěch Zatloukal, Jakub Hořín, Tomáš Petrovský, Lukáš Ministr, Miroslav Stoklásek (B)

 

Ve středu 15. 06. 2022 svůj miniturnaj odehrály také týmy mladších žáků. Turnaje se zúčastnila pouze tři družstva – ZŠ Troubky, ZŠ Horní Moštěnice a ZŠ Klenovice. Velkou pochvalu za reprezentaci školy zaslouží všichni členové týmu naší základní školy. Do turnaje jsme vstoupili bez společného tréninku, což se projevilo především v prvním utkání. V něm jsme podlehli pozdějšímu vítězi turnaje – týmu z Horní Moštěnice v poměru 3:10. První poločas tohoto utkání byl pro nás velkou lekcí a prohráli jsme ho 0:8. Nesložili jsme však zbraně a po zlepšeném výkonu jsme ten druhý vyhráli 3:2. Na vítězství v utkání to samozřejmě nestačilo, ale dodalo nám to sebevědomí před druhým duelem se ZŠ Klenovice. Klenovice svůj zápas s Horní Moštěnicí rovněž prohráli (6:7), a proto byl náš vzájemný zápas soubojem o druhé místo v turnaji. Po napínavém průběhu jsme byli nakonec šťastnějším týmem, neboť jsme skórovali na 2:1 jednu vteřinu před koncem zápasu a soupeř už neměl na reakci potřebný čas…

Výsledky turnaje:

  1. ZŠ Horní Moštěnice
  2. ZŠ Troubky
  3. ZŠ Klenovice

Horní řada: Vojtěch Sedmík, Partik Ambrož, Ondřej Macháček, Tomáš Ticháček, Radim Doležel, Šimon Zatloukal

Spodní řada: Štěpán Frgal, Viktor Knap, Jakub Oškera (B), Vít Hánečka, René Haviernik, Jonáš Přehnal

 

Petr Vrána

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *