Turistická výprava 4. 11. 2023 – v oblacích a po skalách

Posted By on 6.11.2023

Trasa: Bratřejov – hradiště Klášťov – Vařákovy paseky – Lačnovské skály – Čertovy skály – Lidečko

Mezi dvěma deštivými dny (pátek a neděle) se objevil jeden bez deště – sobota, den naší výpravy 😊. Prošli jsme se v oblacích, doslova. Z Bratřejova jsme totiž vystoupali na Klášťov, jehož vrchol byl díky nízké položené oblačnosti skrytý v mraku. Mlha dodávala lesu pohádkový nádech.

Naše cesta vedla po naučné stezce, takže jsme se dozvěděli například to, že mraveniště je pod zemí ještě mnohem větší než ten kopeček na povrchu. Další naučná stezka nám otevřela pohled do minulosti, prohlédli jsme si fotografie rodiny Vařákových a dozvěděli jsme se o jejich osudech a také o tom, jak to bylo ve skutečnosti s partyzány. Zajímavé. Fotografie informací najdete na rajčeti.

Pro děti byly asi nejzajímavější skály, ty jsme si užívali na všechny možné způsoby.  Dávali jsme dobrý pozor, abychom si neublížili, ale zároveň jsme se těšili z toho, jak jsme obratní a co dokážeme. A z bláta a kaluží na cestě jsme měli legraci a zábavu. A ten padlý strom přes cestu – to bylo vzrůšo! Dospělí ho obešli obloukem, ale děti se nedaly a prodíraly se skulinkami ve větvích. No prostě paráda. Našich 15 km jsme ušli, dá se říct, v pohodě a zveme i další děti a rodiče, aby se k nám přidali!

Více fotografií najdete zde: https://www.rajce.idnes.cz/lidap

Ludmila Písková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *