Turistika 13. 4. 2019: Valašské Klobouky – Francova Lhota

Posted By on 15.4.2019

Předpověď počasí sice slibovala nejchladnější den letošního dubna, ale my jsme se nezalekli, jen jsme přibalili čepice, rukavice a čaj do termosky.

Vyšli jsme z Valašských Klobouk přes rozhlednu Královec a přírodní rezervaci Ploščiny. Narazili jsme i na sníh, všímali jsme si probouzejících se mravenišť, žabích vajíček a křehké krásy jarních kytiček. Celou cestu nás doprovázelo líbezné ptačí cvrlikání a prozpěvování. Na vrcholu Končité jsme si zaskočili na Slovensko a před Střelnou nás zlákal potůček. Ze Střelné jsme vyšplhali ke zvoničce a obdivovali zdejší nově vybudované a krásně udržované výletní místo. Dokonce tam byla vozítka, na kterých mohly děti sjíždět dolů. Rázem zmizela únava a před chvílí ještě téměř nepřekonatelný kopec se dal s motorkou v ruce hravě vyběhnout, aby se mohl znovu sjet dolů. Pak už jsme jen přešli lesem přes kopec do Francovy Lhoty, v teple restaurace rozmrazili zkřehlé ruce a příjemně unavení se nechali vyhřátým autobusem odvézt domů.

Po celé cestě jsme se těšili pěknými výhledy, které, kdyby bylo jasno, by byly ještě úchvatnější. Ale i tak jsme byli rádi, že nepršelo a ani nefoukal vítr. A už se zase těšíme na květnovou výpravu, tentokrát pojedeme 11. 5. k Blansku, půjdeme z Černé Hory přes Malý Chlum do Lysic.

Vybíráme jen pár fotografií, všechny si je můžete prohlédnout zde: https://lidap.rajce.idnes.cz/turistika_13.4.2019_Francova_Lhota/. Heslo je shodné s názvem alba.

Ludmila Písková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *