Turistika – 8. výprava: Šebetov – Boskovice, 12.5. 2018

Posted By on 15.5.2018

Trasa této výpravy začínala v  Melkovském údolí, podél říčky Bělá. Když jsme „blíže prozkoumávali“ tuto říčku, objevili jsme vzácnost – živého raka. Cvakajícími klepety nám docela naháněl strach, ale i tak se nám ho podařilo docela zblízka vyfotografovat. Jen jsme nedokázali určit, o jaký druh raka se přesně jedná. Pokud se mezi čtenáři najde odborník, který ho pozná, budeme rádi za informaci. Cesta pokračovala (i když trochu do kopce) pěkným lesem, který přímo zval k šiškové bitvě. Takové pozvání se nemá odmítat…

Těšili jsme se na návštěvu arboreta Šmelcovna, které jsme objevili „zajímavou zkratkou“. Kvetlo tam kdeco, nejnápadnější byly asi různé druhy rododendronů, podívejte se na obrázek. Našli jsme i menší rybníček, ve kterém jsme kromě různých druhů vodních rostlin pozorovali také potápníky a vážky. Zajímala nás i rozhledna, která stojí nad arboretem. Je to vlastně vodárna, jejíž horní plocha je využita jako pěkné místo dalekého rozhledu i s popisy výhledů. U ní jsme si odlovili kešku.

Pak jsme to vzali po louce k zadnímu vchodu do westernového městečka. Programu jsme se neúčastnili (je tam všechno dost drahé), ale pohráli jsme si se zlatými rybkami v rybníčku, zlezli skálu a pobavili se v místní kovošrot-zoo.

Tato výprava byla spíš pohodová, méně jsme chodili a více si hráli. Ale příště – Červenohorské sedlo – Ramzová – to se asi pořádně projdeme!

Fotografie z výpravy najdete zde:

https://zsms-troubky.rajce.idnes.cz/Boskovice_18/

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *