Učíme se a pracujeme na školní zahradě

Posted By on 13.11.2023

Jakmile trochu vysvitne sluníčko, hned nás láká na školní zahradu. Na zahradu se chodíme učit, ale i pracovat. Někdy je mezi tím jen malý rozdíl. Rádi se v zahradě učíme podle cedulek stromů a keřů ve školním arboretu, podle tabulí naučné stezky,  vyplňujeme pracovní listy, čteme v altánku, u jezírka nebo se učíme v přírodní učebně. Často se nás v zahradě sejde několik tříd najednou. V zahradě je naštěstí více sezení a laviček, tak si každý najde to své místečko. Milujeme velké venkovní přestávky. Ven chodíme svačit velmi často a téměř za každého počasí. Na zahradě je ale také potřeba přiložit ruku k dílu. Velkou pomocí je pan školník. Nicméně na zahradě sejeme semínka hrášku, ředkviček, mrkve, dýní a další. Sázíme rajčata, cibulku, bylinky a barevné jiřiny. Plejeme záhony, zaléváme, stříháme odkvetlé trvalky a nyní na podzim kluci v pracovních činnostech poryli. Dokončujeme podzimní práce na zahradě, vyrýváme jiřiny a chystáme se instalovat krmítka pro ptáky, které jsme si vyrobili na škole v přírodě na Švagrově. Na zahradě se pořád něco děje a jsme tam moc rádi.

Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *