Úspěchy florbalových týmů na turnajích „O pohár starosty obce Troubky“

Posted By on 29.5.2023

Ve dnech 24. a 25. května 2023 proběhl již 5. ročník florbalových turnajů „O pohár starosty obce Troubky“. Jako první odehráli svůj turnaj žáci II. stupně základních škol. Ve středu 24. května dorazilo do troubecké sportovní haly celkem 5 týmů – ZŠ Troubky, ZŠ Dub nad Moravou, ZŠ Horní Moštěnice, ZŠ Kojetín (nám. Míru 83) a ZŠ Klenovice. Turnaj proběhl v příjemné atmosféře, bez zranění a velkého množství faulů. Putovní pohár pro vítěze zůstal již potřetí doma v Troubkách, protože domácí tým neprohrál žádný ze svých zápasů.

Postupně jsme porazili ZŠ Kojetín 5:0, ZŠ Dub nad Moravou 5:0, ZŠ Klenovice 3:1 a  ZŠ Horní Moštěnice 2:1.

Na úspěchu se podíleli tito žáci: Vojtěch Zatloukal, Lukách Ministr, Kryštof Mauks, Miroslav Stoklásek (všichni 9.A třída), Jan Coufal, Martin Macháček, Daniel Janča (všichni 9.B třída), Jakub Doležel (7. třída) a Jakub Oškera (6. třída).

Celkové pořadí:

  1. ZŠ Troubky
  2. ZŠ Klenovice
  3. ZŠ Dub nad Moravou
  4. ZŠ Horní Moštěnice
  5. ZŠ Kojetín

Ve čtvrtek 25. května odehráli svůj turnaj také žáci I. stupně základních škol. Turnaje se zúčastnila celkem 4 družstva – ZŠ Troubky, ZŠ Horní Moštěnice, ZŠ Kojetín (nám. Míru 83) a ZŠ Tovačov. Velkou pochvalu za reprezentaci školy zaslouží všichni členové týmu naší základní školy. Do turnaje jsme vstoupili pouze po jednom společném tréninku, což se projevilo především v prvním utkání. V něm jsme podlehli nešťastně týmu z Horní Moštěnice v poměru 2:3. Hned v dalším utkání jsme však podali zlepšený výkon a zaslouženě zvítězili 5:3 nad týmem ZŠ Tovačov. Před posledním zápasem jsme věděli, že pokud v něm zvítězíme, budeme vítězi i celého turnaje. Zápas s týmem ZŠ Kojetín se pro nás vyvíjel velmi dobře a brzy jsme vedli 3:0. Následně se rozehrál k dobrému výkonu i náš soupeř a podařilo se mu vyrovnat skóre zápasu. Jelikož už do konce utkání nepadl gól na žádné straně, byli po závěrečném hvizdu šťastnější hráči z Kojetína. Získali v turnaji celkem 7 bodů (dvě výhry a remíza) a zaslouženě zvedli nad hlavu pohár pro vítěze turnaje. Celý náš tým zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a konečné druhé místo.

ZŠ Troubky reprezentovali: Viktor Knap, Šimon Zatloukal, Tomáš Ticháček, Jan Karger, Štěpán Frgal (všichni 5.A třída), René Haviernik, Štěpán Skoupil, Vadim Shmyh, Vít Hánečka (všichni 4. třída) a Vít Němčák (3. třída).

Celkové pořadí:

  1. ZŠ Kojetín
  2. ZŠ Troubky
  3. ZŠ Tovačov
  4. ZŠ Horní Moštěnice

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *