Velkomoravská říše trošku jinak…

Posted By on 21.11.2023

Výuku dějepisu ve škole má většina z nás spojenou s biflováním dat, významných osobností a historických událostí. Že se lze tomuto předmětu učit i zajímavějším a netradičním způsobem se přesvědčili naši sedmáci. V úterý 14. listopadu přijel do školy pan Petr Novotný, člen historické skupiny Velkomoravanů, který sám na „vlastní kůži“ okusil a poznal život tehdejších obyvatel ve velkomoravské říši v průběhu 9. století. Tento novodobý „Velkomoravan“ se o své zážitky a zkušenosti podělil s našimi sedmáky.

Během dvouhodinové prezentace se žáci 7. třídy dozvěděli zajímavé momenty ze života obyvatel Velké Moravy. Poučný byl hlavně nástin působení Konstantina a Metoděje na Velké Moravě a jejich přínos nejen pro Moravu, ale i pro okolní země. Zvláště kluky nadchla ukázka výstroje a zbraní velkomoravských bojovníků, neméně zajímavá byla i prohlídka šperků tehdejších Velkomoravanů. Mnoho nevšedních informací a neutuchající zájem sedmáků o dané téma – to vše přispělo k tomu, že se výukový program o Velké Moravě v sedmé třídě opravdu vydařil.

Jitka Lehká

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *