Výlet do ZOO Lešná

Posted By on 28.6.2021

Končí další školní rok, a to je čas třídních výletů. Také děti z první a druhé třídy se vydaly do zoologické zahrady v Lešné na školní výlet. Již den předem bylo slyšet, kdo se nejvíce těší na rejnoky, surikaty, žirafy a další, pro nás cizokrajná, zvířata. Těšení jsme si ve výtvarné výchově zpříjemnili modelováním zvířátek, která můžeme v ZOO potkat. Pak konečně přišel den D a my jsme vyrazili na výlet. Počasí nám přálo, a tak jsme si občas opravdu připadali jako v Africe či Amazonii. Nic nás však nemohlo zastavit. Někteří zvládali obhlídku úprkem, někteří byli rozvážnější. Odevšad se ale ozývalo: „Pooodívej, jaký má roh na zobáku. Júú, ta má dlouhý krrrk. Jééé, vidíš ta malá prasátka? Ta jsou krááásnááá…“. Když jsme se dost naobdivovali zvířátek, přišel také čas na nákupy. Někdo si koupil dobroty, aby se i bříško mělo na výletě dobře, někdo si koupil dárek na památku. Unavení, šťastní a spokojení jsme nasedli do autobusu, abychom si cestou domů odpočinuli. Jenže k výletu patří písničky, a tak abychom ten výlet neošidili, zpívali jsme hlučně celou cestu až domů do Troubek. Pan řidič byl jistě stejně šťastný jako my.

Marta Kosíková, Ivana Smolková

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *