VYSTOUPENÍ ZUŠ PŘEROV

Posted By on 15.6.2022

Dne 8. 6. 2022 se žáci druhého stupně a žáci 5. třídy zúčastnili hudebního vystoupení dvou žákovských kapel ZUŠ Bedřicha Kozánka Přerov. Koncert se uskutečnil v Kulturním domě v Troubkách a představily se nám kapely Electric Strings a Black Friday.

Zazněla spousta známých popových a rockových písní. Mezi nimi například Měls mě vůbec rád od Ewy Farné, Láska moja od slovenské skupiny Elán, Hold The Line od kapely Toto a další. Na své si přišli také milovníci tvrdší hudby – měli jsme možnost poslechnout si i známou píseň Smoke On The Water od anglické rockové kapely Deep Purple. Zajímavé však byly také rockové úpravy dvou klasických skladeb – Pachelbelův Canon in D a Mozartův Turecký pochod.

Cílem tohoto vystoupení bylo představit žákům modernější nástroje, jako jsou například elektrická a basová kytara, bicí, klávesy, saxofon. Žáci zde mohli vidět, že hrát na nástroj se nemusí pouze klasická hudba, ale že se dá zahrát prakticky cokoliv. Navíc jsme také přišli povzbudit našeho Toma Dočkala ze 6. třídy, který hraje na kytaru v kapele Electric Strings.

Vystoupení mělo velký úspěch, obě kapely jsme podpořili jak zpěvem, tak tancem. Tímto ještě jednou děkujeme za krásné kulturní dopoledne a budeme se těšit na další vystoupení.

Veronika Smejkalová

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *