Výukový program BIOS Přerov

Posted By on 24.10.2019

V pondělí 14. října 2019 se žáci 6.A a 6.B vydali do Přerova do BIOSu, kde pro ně byl přichastán výukový program s názvem Potravní vztahy v lese. Žáci se naučili pracovat s pojmy producent, konzument a rozkladač, pochopili potravní řetězce a sítě v ekosystému lesa. Nedílnou součástí byly také živé přírodniny, které museli umět poznat a pracovat s nimi.

Pro zpestření pobytu jsme měli domluvenou prohlídku živočichů chovaných ve středisku volného času BIOS. Nejen že se žáci mohli na jednotlivé druhy podívat, ale měli také možnost si pohladit a pochovat krásné, až plyšové potkany i s jejich letošními mláďaty a ti nejodvážnější si také mohli pohladit jednu z chovaných užovek.

Všem se výuka líbila a společně se budou těšit na další návštěvu BIOSu – ať už při dalším výukovém programu nebo některé z přírodovědných a ekologických soutěží, kterých se pravidelně účastní.

Kateřina Gažová

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *