Vyvrcholení čtenářské soutěže

Posted By on 11.6.2019

Ve čtvrtek, 30. 5. 2019, vyvrcholila celoroční čtenářská soutěž. Pět nejlepších z každé třídy čekala odměna, která skutečně stála za tu námahu. Nejlepší čtenářka z páté třídy přečetla za rok více než 13 tisíc stran.

Na školní zahradě se děti nejprve rozdělily do skupinek tak, aby v každé byl jeden zástupce od první do páté třídy. Podle zvuků zvířat se poznalo, kdo kam patří. A pak už skupinky vyrazily hledat soutěžní úkoly ukryté po celé zahradě. Skládaly domino autor – dílo, básničkové puzzle, hledaly dvojice postav z dětských knížek a doplňovaly písmenkového hada. Ti nejrychlejší si ještě připravili dramatizaci básničky Jak šli bratři pro kládu. Úkoly nebyly zrovna lehké, ale naši čtenáři prokázali svou bystrost a spojenými silami všechno bez chyb zvládli. Byli jsme překvapeni a potěšeni, co všechno děti ví.

Po skončení této soutěže si děti odpočinuly při opékání špekáčků a zpěvu s kytarou. Když se začlo stmívat, přesunuli jsme se všichni do kulturního domu. Sám pan starosta Radek Brázda nám nejdříve vyprávěl o svých čtenářských zažitcích z dětství a potom nám barvitě přečetl příběh z Knihy džunglí Rudyarda Kiplinga. Některým se ukázka natolik zalíbila, že si tuto knížku hned půjčili. Paní knihovnice Hana Obrtelová si pro děti připravila stezku odvahy. Projít potemnělým kulturním domem, jen sem tam svíčka, podivné zvuky, šelesty a opravdová živá strašně strašidelná strašidla, to chce pořádnou dávku odvahy! A ještě cestou sbírat lístky s šifrovacím klíčem! Pak už jen vyluštit tajenku a najít v knihovně tu správnou knihu a stránku, kde je ukrytý popis cesty k pokladu. Všechno se podařilo, i když to bylo místy hodně napínavé.

Do školy už děti šly úplně potmě, bylo pozdě, a tak jen vyčistit zuby, zazpívat si společně ukolébavku a honem do spacáků ve třídách. Paní učitelky ještě přečetly pohádku na dobrou noc, to už se všem zavíraly oči.

Ráno po snídani ve školní jídelně se ve třídách ozývalo: „To bylo perfektní, já hned v září přinesu aspoň tři přečtené knížky!“

Děkujeme panu starostovi, paní knihovnici a jejich pomocníkům strašidlům za krásně tajuplný a strašidelný večer.

Ludmila Písková, Marta Kosíková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *