Projekt EDISON

EDISON

Ve čtvrtek 18. 2. se žáci 7. třídy vydali spolu s našimi zahraničními hosty projektu Edison na výlet do našeho hlavního města. Přestože jsme měli na prohlídku nejvýznamnějších pamětihodností „jen“ 7 hodin, stihli jsme toho víc než dost. Sedmáci si pro zahraniční studenty připravili krátká povídání o jednotlivých památkách (samozřejmě v angličtině!).

Po příjezdu vedly naše kroky nejdříve na Václavské náměstí, kde jsme si prohlédli sochu sv. Václava a budovu Národního muzea. Dále jsme pokračovali směrem k Národnímu divadlu, kde jsme si připomněli historii jeho vzniku.

Po mostě Legií jsme přešli na druhou stranu řeky Vltavy a pokračovali jsme ke kostelu Panny Marie Vítězné, který je proslulý soškou Pražského Jezulátka. Odtud jsme přes Malostranské náměstí zamířili Nerudovou ulicí k nejvýznamnější české památce, Pražskému hradu. Zde jsme zhlédli střídání stráží a poté si prohlédli katedrálu sv. Víta, Starý královský palác, baziliku sv. Jiří a Zlatou uličku. Třídám základních škol je poskytována zvláštní sleva, takže každého žáka vyšla prohlídka Pražského hradu na necelých 10 Kč. A to se vyplatí! J

Z Karlova mostu jsme se pokochali krásným výhledem na Prahu a poté jsme Karlovou ulicí došli na Staroměstské náměstí, jehož dominantu tvoří Staroměstská radnice s orlojem. Odtud jsme se přes Václavské náměstí, kde jsme naši okružní cestu začínali, vydali na vlakové nádraží.

Výlet se všem moc líbil, jak žákům, tak zahraničním studentům, kteří se tímto mohli seznámit s jedním z nejkrásnějších měst Evropy. Přispělo k tomu jistě i nádherné slunečné počasí, které nás celou dobu provázelo. Cestu vlakem žákům hradila škola, za což tímto panu řediteli moc děkujeme!

 

 

Tento výlet se mi líbil. Nejvíce se mi líbilo Staroměstské náměstí. Užil jsem si to. Celou cestu jsem šel s Peterem (studentem z Egypta) a povídal jsem si s ním. Bylo to super.

Matouš Stoklásek

 

 

Moc se mi to líbilo. Nejlepší byla katedrála sv. Víta, kde jsme viděli hroby dávných králů. Doufám, že si to někdy zopakujeme.

Denisa Majarová

 

 

V Praze se mi velmi líbilo, byl to super výlet s naší třídou a Edisonama. Výlet jsme si užili, i když jsme pořád chodili.

Natálie Dermišková

 

 

Praha se mi líbila. Nejvíce si mi líbil Pražský hrad. Cesta byla taky super. Děkujeme, paní učitelky.

Filip Vrána

A. Burianová_-_projekt_edison

Co_mi_přinesl_projekt_edison

Edison 1

Edison 2

Edison