ZLÍN FILM FESTIVAL

Posted By on 5.6.2019

Po návštěvě Dne otevřených dveří v České televizi jsme se tentokrát rozjeli do Zlína na Mezinárodní festival filmů pro děti a mládež, který je nejstarší, největší a nejvýznamnější filmovou přehlídkou svého druhu na světě. Letos festival uvedl přes 280 snímků z více než 50 zemí světa. Samozřejmostí byl i bohatý doprovodný program. A toho všeho jsme chtěli být pro letošek i my součástí.

A tak jsme se ve čtvrtek 30. května vydali s naším mediálním týmem do Zlína, kde byl pro nás připraven následující program. Nejprve jsme se účastnili workshopu reportérky Českého rozhlasu s názvem Dílna malého novináře. Paní Michaela Vetešková nám hravou formou představila základní principy práce rozhlasového reportéra, a my tak měli možnost zopakovat si mnohé pojmy, které jsme již znali z hodin naší mediální výchovy.

Z budovy 14/15 Baťova institutu jsme se poté přemístili do prostor Vzdělávacího komplexu Univerzity Tomáše Bati, kde si pro nás studenti Fakulty humanitních studií připravili aktivity v rámci projektu Bezpečně na internetu. Mj. jsme tak měli možnost uvědomit si i na základě zhlédnutého videa, jaká možná nebezpečí na internetu číhají. Proto pak pro nás nebylo problémem sestavit ve skupinkách desatero bezpečného chování na internetu.

Další naší zastávkou bylo Univerzitní centrum, v němž jsme měli jedinečnou možnost vyzkoušet si, jak vypadají světy ve virtuální realitě – projížďka po horské dráze, trenažér F1…

Odtud už naše kroky směřovaly do multikina Golden Apple Cinema, sálu č. 2. Od 15.10 hod. se zde promítal film Zajatci vesmíru (2018). Scifi švédského režiséra přineslo příběh o tom, jak v nepříliš vzdálené budoucnosti zůstali na palubě obří kosmické lodi pouze dva cestující – dvanáctiletá Gladys a její malý bratr Keaton. Děti uprchly ze zničené planety Země a míří k planetě Vial. Celé dny tráví průzkumem obří lodi a jediný, s kým mohou mluvit, je palubní počítač Otosan. Zdá se však, že děti na planetu Vial nikdy nedorazí. Do lodi totiž něco narazí a děti zjistí, že už nejsou ve vesmíru samy… Švédský film, anglické titulky, simultánní překlad do češtiny.

Pevně věřím, že v rámci možností splnila návštěva ZLÍN FILM FESTIVALU svůj účel, že si žáci zopakovali nejeden pojem související s médií a že opět o něco blíže nahlédli do jejich problematiky. A tak možná, kdo ví, příští rok na 60. ročníku FF Zlín opět na shledanou!

Závěrem děkuji členům SPŠ za jejich finanční příspěvek na dopravu.

Šárka Dvořáková

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *