Zprávičky z první třídy

Posted By on 4.12.2020

Na počátku školního roku na naší škole pravidelně probíhá atletická olympiáda pro děti z prvního stupně. V letošním roce musela být odložena z důvodu koronavirových omezení, a proto jsme si s prvňáčky uspořádali olympiádu vlastní alespoň v rámci hodin tělesné výchovy. Prvňáčci běhali na čas i na vytrvalost, skákali a házeli do dálky, prostě bojovali jako lvi. Zvítězili samozřejmě ti nejzdatnější, ale velikou pochvalu si zasloužili opravdu všichni.

V polovině října jsme museli přejít na distanční výuku, setkávali jsme se pouze přes počítač a tato doba nebyla pro nás ani rodiče příliš lehká. Prvňáci však opět zabojovali a učivo i práci s počítačem zvládli na jedničku. Pilná práce na distanční výuce se jim vyplatila, protože je po návratu do školy čekal obtížný úkol. Museli prokázat znalosti ve čtení prvních písmen, slabik a slov, aby získali zlatý klíč od krále Oty I. Tímto klíčem pak mohli odemknout slabikář, tedy bránu k druhé části cesty do Království čtenářů. Uspěli všichni. Jejich šťastné tvářičky můžete vidět na fotografiích.

V hodinách prvouky jsme si povídali o lese a lesních zvířátkách, proto nás velmi potěšilo pozvání k návštěvě srnečky jménem Princezna. Princezna se nechala pohladit, nakrmit, a dokonce si chtěla s dětmi hrát na honěnou. Seznámili jsme se také s rodinkou Větvánků (skřítků vyrobených z větviček), která se zabydlela pod stromem v parku před školou. Rodinka se nám moc líbila, a tak jim někteří prvňáčci vyrobili z větviček další kamarády.

V prosinci nás čeká ještě hodně práce, ale také těšení se na Vánoce, které poctivě odpočítáváme na našem školním adventním kalendáři. Poslední předvánoční den se spolu rozloučíme u svého třídního stromečku a pak už hurá domů na Vánoce.
Přejeme všem krásné svátky a šťastný rok 2021!

P.S. Prohlédněte si naše fotky.

Marta Kosíková

 

 

 

 

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *